Zpěvačka Marie Pojkarová otevřeně: České zdravotnictví je ostuda národa.

Známá česká zpěvačka Marie Pojkarová, známá především hitem „Pejskové se koušou“, má s českým zdravotnictvím velmi špatné zkušenosti. Poslední „faux pas“ zažila minulý týden, když utrpěla těžké bolesti zad.

V neděli 3.9. známou zpěvačku strašně rozbolela záda,  a to tak, že se stěží dokázala postavit na nohy. Účinné nebyly ani algifenové kapky a bolesti byly tak silné, že musela společně se svým synem a blízkým kamarádem navštívit pohotovost na Karlově náměstí. Tam ji ovšem hned  odmítli a s bolestmi poslali o několik ulic dál do Kateřinské 30 na oddělení neurologie. Tam ovšem Marie zažila hrůzostrašný zážitek.

„V čekárně jsme čekali desítky minut než si nás vůbec někdo všiml. Pak následoval zdlouhavý a pro mě nesmyslný dotazník a až po dalších x minutách nás přijal doktor. Tím to ovšem neskončilo. Lékař mě spíše jen zaevidoval a řekl, že aby mi mohl ulevit od bolesti, tak nejdříve musím počkat na prohlídku, která se může uskutečnit až za dvě hodiny. Unavená a nerada jsem to musela přijmout a čekala a čekala. Po dvou hodinách se ovšem nic nedělo. Šla jsem se tedy zeptat, co se děje a sestra mi vzkázala, že pořadí pacientů určuje lékař a nemůže to nijak ovlivnit. Vymlouvala se, že zezadu jezdí sanitky a lékař má urgentní příjmy. Nakoukla jsem tam a „urgentním případem“ byl ožralý bezdomovec, kterému se lékař plně věnoval. Po čtyřech a půl hodinách čekání jsem se opět zeptala zdravotní sestry, kdy už přijdu na řadu a sestra mě uklidnila slovy, že do dalších třech hodin snad ano. To jsem ale už odmítla a poprosila sestru, zda mi nemůže aspoň injekci proti bolesti píchnout ona. Stačí, když ji to lékař řekne. Zdravotní sestra jen laxně odpověděla, že nemůže, protože vůbec neví, kde lékař je a vymluvila se opět na sanitky. U nich ale nestál nikdo a doktor musel být někde zalezlej. Zkrátka celkově to byl strašný zážitek. Jen přemýšlím, co s tím pan ministr Ludvík hodlá dělat, takhle to přeci nejde. České zdravotnictví je ostuda národa.“ líčí vyděšeně známá zpěvačka

Není to ovšem jediný špatný zážitek, Marie Pojkarová zažila podobnou situaci před dvěma lety se svou dcerou. Tehdy měla její dcera arytmii srdce a v nemocnici, tehdy v Motole, ji řekli, že je mladá a že nezemře, protože mladí moc infarkt nemají a ať její dcera počká.

Ondřej Spýťa Syrový

 

Komentáře