Zpěvačka Marie Pojkarová: Velikonoce si nedokážu představit bez lásky, klidu, pohody a dobrého jídla.

Známá česká zpěvačka Marie Pojkarová, která se proslavila hity Pejskové se koušou, Velkej flám, Až tě uvidí či Chrápání, působí na české hudební scéně mnoho let. Dominuje především svým nezaměnitelným hlubokým hlasem a vysloužila si i přezdívku „česká Amanda Lear“. V současné době vydala nový singl pro děti Méďa Béďa a v brzké době chystá vydat nové CD.

Co se Vám vybaví, když se řeknou Velikonoce?

Vybavím si plný stůl dobrot, velikonočního beránka a malovaná vajíčka. Mám představu, že slepička by měla snášet zlatá vajíčka.

Jak oslavíte letošní Velikonoce?

Letošní Velikonoce oslavíme skromně na chatě. Jen si přeji, aby bylo krásné počasí, protože bez sluníčka nebude pohodička.Usmívající se

Dodržujete v současné době nějaké velikonoční obyčeje?

Ani ne, jen ostatní okolo mě je dodržují. Vždy někdo u mě zaklepe na dveře a když otevřu, tak se na mě vrhnou sousedi s hodovačkou v ruce a napráskají mi tak, že si pak nemůžu sednout na zadek (smích).

Vnímáte také Velikonoce jako křesťanský svátek?

Velikonoce vnímám jako křesťanský svátek, protože to křesťanský svátek je.

Co obvykle vaříte na velikonoční svátky?

O Velikonocích vaříme a barvíme hlavně ty vajíčka a pak si dáme i kus masíčka, např. kachnička je super žranička.

Máte spojené Velikonoce s příchodem jara?

Ano, mám to spojené s jarem a vždy se těším na kočičky. Ty miluji. Natrhám si jich plnou náruč a dám si je do vázy a pak je osahávám, protože jsou to krásné ochmýřené kuličky a hřeju si o ně prstíčky.

Bez čeho si Velikonoce nedokážete představit?

Velikonoce si nedokážu představit bez lásky, klidu, pohody a taky hlavně bez dobrého jídla. To kdyby nebylo, tak by mě to zabilo.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře