Zpěvačka Olivie Žižková: Pro pěkný vzhled je důležité pozitivní myšlení.

Rozhovor se zpěvačkou, herečkou a modelkou Olivií Žižkovou

Jak a kdy jste se dostala ke zpěvu?

Ke zpěvu jsem se dostala už „v peřince“. Prý jsem zpívala ještě dříve, než mluvila…No a pak už to se mnou šlo po hudební cestě až do současnosti. Devět let jsem chodila do LŠU, od 12 let jsem vyhrávala veškeré pěvecké soutěže ve východočeském kraji. A od šestnácti let jsem zpívala po barech na Náchodsku, takže tvrdá škola!

Kromě zpěvu se také věnujete modelingu. Jaké typy fotek děláte a jaká je to pro Vás zkušenost?

K modelingu jsem se dostala úplně náhodou. Když jsem žila v Polici nad Metují, tak jsem kamarádila se ženou, která pracovala v marketingu VEBA Broumov. Občas jsem pro ně nafotila nějaké ložní prádlo a osušky a jejich fotograf pan Horst Bauer mě vyzval jednoho dne k aktům. Vždy jsem byla exhibicionistka a pak se mně focení hodilo vlastně i k herectví, což je s tím hodně spojeno.

Jakému hudebnímu stylu se věnujete?

Hudební styl jako takový vyhraněný nemám. Zpívám vše, co se mně líbí, ať už je to rock, nebo moravské písně. Jeden den zpívám Revival Darinky Rolincové, další den zpívám pro děti a pak sedím ve studiu a pro fanoušky točím americké country s českým textem. Mám ráda i dobrý jazz, jako např. Dianu Krall, takže si někdy zpívnu i to. Dokonce jsem i nazpívala liturgické CD „Blíž k Tobě“, což bylo zatraceně náročné.

Plánujete v dohledné době vydat nějaké album?

Alba jsem vydala již čtyři a dnes je doba, že si každý vše stáhne na netu, takže vydávání CD dnes už moc nefrčí…Ale když se zase najde sponzor a bude zájem, tak proč ne. Studiovou práci totiž miluji víc, než zpívat live.

V poslední době Vás nejvíce proslavila píseň „Evropo, dýchej.“ Co vás vedlo k tvorbě této písně?

Píseň „Evropo dýchej“ bude asi moje osudovka a jelikož jsem věřící, tak věřím tomu, že Bůh oslovil mě. Protože ani nevím, jak se to stalo a píseň byla doslova na světě! Kdybych věděla, že to bude tak virální, tak jsme si určitě dali záležet na více aspektech. Je jen smutné, že s takovým silným songem, který varuje Evropu, musela přijít nějaká nezajímavá Žižková, aby udělala revoluci. Svoji kariéru jsem si opravdu představovala jinak a né, že budu na půl „politik“ (smích). Ale jak píši, asi to tak mělo být…

Jak trávíte volný čas?

Volný čas trávím převážně s manželem, svým psem a svoji kameramankou a fotografkou Sabrinou /Angi/ jejiž rodina mě přijala k sobě se vším všudy a neustále něco vytváříme a vymýšlíme. Jedině tak mě život baví. Občas zajdu na mši do kostela a nebo si jdu za cvičit s gymnastkami.

Když jsem četl Váš životopis, tak jsem nemohl uvěřit, že jste již oslavila 40. narozeniny. Jak to děláte, že vypadáte stále tak mladě a skvěle?

(smích) Je mně 41 a půl a věřte, že i já se cítím na 15 let. Jsem stále dítě a můj syn je spíš jako můj mladší bráška. Myslím, že je to genetika a hlavní je pozitivní myšlení. Navíc jsem téměř vegetariánka a tím že nejím maso, tak myslím, že mládnu (smích).

oliv olivie1olivie ož

Zdroj: http://www.oliviezizkova.cz/angishy

-spyta-

Komentáře