Zpěvák Jaroslav Parči: Latin pop mě naplňuje maximální svobodou!

Jaroslav Parči, charismatický zpěvák, který poprvé veřejnosti vstoupil ve známost díky pěvecké soutěži Superstar. Mezi jeho nejznámější hity patří Ritmo Latino,  Víra či Přísahám, že jsem to já. V současné době působí i na divadelních prknech a můžeme ho znát například z muzikálu Romeo a Julie. Mimo jiné se také věnuje charitativním činnostem a v minulosti se zapojil do projektů jako Plamínek Radosti, Ulice Dětem či Dáda Days. 

Jak a kdy jste se dostal ke zpěvu?

Ke zpěvu jsem neměl dalekou cestu, vzhledem k tomu, že oba moji rodiče měli za mlada svou vlastní skupinu. Nadání a hlas jsem zdědil rozhodně po nich.

Máte nějaký vzor?

Z českých zpěváků mě imponuje celá léta Karel Gott a Lucie Bílá. Jsou to pro mě ikony a lidé, kteří toho dokázali za svůj život už spoustu. Ze zahraničních zpěváků to jsou Whitney Houston, Ricky Martin, Marc Antony, Celia Cruz…

Vstoupil jste ve známost především díky pěvecké soutěži SuperStar. Jaká to pro Vás byla zkušenost?

V roce 2006 jsem byl v soutěži Česko Hledá Superstar. Umístil jsem se v TOP 20 a soutěž jsem opustil na 11. místě. Zkušenost to byla pro mě velká. Tato soutěž mě dostala do širokého povědomí lidí a za to jsem nesmírně vděčný, protože zpěvák bez mediální podpory a publicity nemá šanci existovat. Po soutěži jsem byl opět na začátku a musel jsem začít přemýšlet o tom, kam své kroky v hudebním světě směřovat. Do jakého stylu se chci zařadit, co chci zpívat, co je mému srdci nejbližší. Dnes už vím, že je to styl Latin/Pop. V něm jsem doma, cítím ho ve svém srdci a naplňuje mě maximální svobodou.

Jeden z Vašich nejvýraznějších hitů je skladba „RITMO LATINO“. Jak došlo k jejímu vzniku a jak vzpomínáte na natáčení videoklipu?

Ano, Ritmo Latino je má srdcovka, ale asi jako každá moje skladba. Hudbu k Ritmo Latino složil zpěvák a skladatel Jarek Šimek. Postavil mi ji přímo na tělo a mohu říct, že kamkoliv přijedu na akci, či jde o můj koncert, lidé ji po mně chtějí a znají. Pro zpěváka je to splněný sen, pokud přátelé, známí, fanoušci znají jeho skladby a zpívají si je! Videoklip se natáčel za podpory hudební, internetové televize All television, které děkuji za účast a natočení videoklipu a za podpory přátel, tanečníků. Všichni odvedli skvělou práci a o tom to přeci je.

 

V současné době Vás můžeme vidět například v muzikálu Romeo a Julie.

Romeo a Julie je nádherný muzikál skladatele Zdeňka Bartáka plný krásných melodií, skvělých herců a v neposlední řadě úžasného příběhu dvou zamilovaných lidí. K tomuto muzikálu jsem se dostal přes konkurz, následně jsem dostal roli traviče lékárníka a zpívám svou sólovou píseň. Je to pro mě neskutečná odpovědnost a úžasná zkušenost. Velké dík patří producentům za to, že mi dali šanci se realizovat dále v muzikálovém světě.

Jak hodnotíte vývoj české hudební scény?

Vývoj současné hudební scény hodnotím pozitivně. Vím, že náš národ je více méně odchován na rockových skladbách, což nevidím jako problém, ale já kytarám až tolik neholduji. Má cesta je Latin/Pop styl a tím se dávám stále dál. Lidé ho milují, vládne v podstatě celému světu a u nás v ČR ho oficiálně dělám jenom já, což beru za velkou výhodu a zhostím se toho jak nejlépe umím a dokážu!

Máte nějakou vizi, kterou byste chtěl ještě realizovat?

Má vize do budoucna je, že v současné chvíli dokončuji se skupinou CUBANAZO společný letní singl, který vykopneme koncem června spolu s videoklipem! Fanoušci, obzvlášť ti čeští, se mohou těšit i na české zpracování, protože pro mě je velmi důležité, aby mi také rozuměli. Také připravuji duet s úžasnou krásnou gospelovou zpěvačkou Leonou Gyöngyösi, na který se nesmírně těším. Miluji krásné hlasy a dobré zpěvačky, a tou Leonka rozhodně je! Více už prozrazovat nebudu, plánů je spousta a novinek, takže se fanoušci mají rozhodně na co těšit! Já je nezklamu!

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře